Logo Colloredo Mannsfeld

ZÁMEK DOBŘÍŠ

Rokokový zámek s výraznou fasádou upoutá při příjezdu z Prahy do Dobříše každého návštěvníka. Současná podoba zámku pochází z let 1745 - 1765, kdy přestavbu uskutečnil Jindřich Pavel Mansfeld. Jeho dcera Isabella byla provdána za Františka Gundakara Colloreda. Tímto vznikl šlechtický rod Colloredo - Mannsfeld, který zde pobýval až do roku 1942, kdy byl zámek vyvlastněn německou říší, a posléze roku 1945 konfiskován Československým státem a využíván jako Domov spisovatelů. Současným majitelem zámku je Dipl. Ing. Jerome Colloredo-Mannsfeld z Rakouska.

Od 19.12.2022 do 31.03. 2023 bude návštěvní centrum zámku uzavřeno.

Na jaře se opět můžete těšit na návštěvu Francouzského parku a Oranžérie s expozicemi: Vody, Tajuplného lesa, expozice o barokním sochaři F.I.Platzerovi, zámeckého zahradnictví, Galerie Zdeňka a Emilie Milerových nově doplněná o další hrací prvky s krtečkem.

Předpoklad otevření duben-květen dle klimatických podmínek. Provoz hotelové restaurace a hotelu viz. samostatné záložky.


Testreveal

df gfdg dfg dfg dfg dfg dfg

×

Register now


I'm a small Introtext for the Register Module, I can be set in the Backend of the Joomla WS-Register Module.  or   Login
×